GO FOR EUROPE


WARSZTATY PROJEKTOWE I PRACE DZIECI 

 

We wszystkich filiach naszej szkoły trwa realizacja projektu. Dzieci uczą się piosenek, słownictwa i poznają zagadnienia związane z naszym kontynentem zarówno podczas lekcji kursowych, jak i dodatkowych warsztatów, które odbywają się we wszystkich filiach. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć, które pokazują jak ciekawie spędzamy czas. 

 

        

        

      

      

 

 

START PROJEKTU MIĘDZYNARODOWEGO GO FOR EUROPE

 

                  

W ramach tegorocznego projektu międzynarodowego będziemy uczyć się o Europie. Poruszmy wiele kwestii związanych z naszym pięknym kontynentem. Po projektach związanych z bardziej odległymi miejscami, takimi jak Ameryka Południowa czy Indie, wracamy do bliższego nam świata, którego sami jesteśmy częścią. Pokażemy dzieciom ciekawe miejsca na mapie naszego kontynentu, poszukamy łączących europejskie narody wartości, poznamy historię, sztukę i muzykę Europy.  Zapraszamy naszych uczniów do tej wspólnej, niezwykłej podróży.

 

Wzorem ubiegłych lat, przygotowaliśmy dla naszych uczniów wyjątkowe piosenki projektowe. Joanna Zarańska napisała ich teksty, Michał Tokaj - pianista jazzowy, trzykrotny laureat nagrody Fryderyka - skomponował muzykę, a wokalnie wsparli nas po raz kolejny - Aga Zaryan i Sean Palmer.  Bardzo się cieszymy, że w tym roku również w projekt zaangażowała się amerykańska artystka - Marcie Bronstein, która specjalnie dla naszych uczniów przygotowała serię fotoplayów związanych z tematem.  Wiosną tradycyjnie zaprosimy  dzieci do studia nagraniowego, aby zaśpiewały wszystkie piosenki projektowe i wspólnie z naszymi artystami stworzyły unikatowy album. Wręczymy go wszystkim naszym uczniom w czerwcu z okazji finału projektu.  

 

 

 

PARTNERZY PROJEKTU 

 

 

Polska Akcja Humanitarna jest fundacją, która od blisko dwudziestu pięciu lat niesie pomoc osobom poszkodowanym w wyniku konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych. Zapewnia im m.in. schronienie, wodę, żywność i dostęp do edukacji. Od 1992 roku PAH udzielił pomocy w czterdziestu czterech krajach. Obecnie pomaga w Nepalu, Somalii, Sudanie Południowym, Syrii i wschodniej Ukrainie. W Polsce w ramach programu Pajacyk fundacja pomaga także dzieciom potrzebującym wsparcia, dofinansowując posiłki na stołówkach w szkołach i placówkach środowiskowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu PAH działa zgodnie z najwyższymi standardami, dba o udzielanie skutecznej pomocy humanitarnej oraz o transparentność swoich działań.


Polska Akcja Humanitarna niesie pomoc na wschodzie Ukrainy od połowy 2014 roku. Do tej pory pomocą objęła ponad trzydzieści pięć tysięcy osób. W pierwszej fazie działalności przekazała uchodźcom wewnętrznym lekarstwa, paczki żywnościowe i artykuły higieniczne, a także koce i śpiwory. Wyposażyła też kilka ośrodków dla uchodźców w sprzęt kuchenny i zaopatrzyła pięć szpitali i punktów medycznych w najbardziej potrzebne leki i materiały medyczne.

 

PAH współpracuje z lokalnymi ukraińskimi partnerami. Jeden z długofalowych programów zakłada

wsparcie dla stu samotnych matek, które w wyniku działań zbrojnych musiały opuścić miejsce zamieszkania. Projekt polega na comiesięcznym dofinansowaniu budżetu domowego, aby umożliwić matkom zakup żywności, ciepłych ubrań i produktów higienicznych. PAH wspiera również innych szczególnie wrażliwych członków lokalnej społeczności.


Działania adresowane do samotnych matek są prowadzone w Obwodzie Zaporoskim, w którym koncentruje się największa liczba uchodźców wewnętrznych. PAH w ramach projektu kieruje systematyczną pomoc do najbardziej zagrożonego tysiąca osób, które są członkami rodzin niepełnych lub wielodzietnych, z czego minimum trzydzieści procent z nich to członkowie lokalnej społeczności z miast peryferyjnych Obwodu. Latem 2016 roku działania w ramach projektu zostały rozszerzone o trzy obszary: dostęp do informacji, edukacja i podnoszenie kompetencji zawodowych. Otwarto centrum informacji dla uchodźców wewnętrznych oraz członków lokalnej społeczności. Utworzony został punkt przedszkolny dla dzieci uchodźców wewnętrznych oraz świetlica terapeutyczna dla dzieci i młodzieży szkolnej. Pobyt dzieci w przedszkolu i świetlicach umożliwi ich rodzicom podniesienie kompetencji zawodowych i pomoże w znalezieniu pracy. Uchodźcom wewnętrznym będą oferowane również kursy zawodowe, spotkania otwarte i mentoring zawodowy, a także poradnictwo psychologiczne, socjalne i prawne oraz wsparcie towarzyszące. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 

 

Z ogromną radością wesprzemy działania Polskiej Akcji Humanitarnej na Ukrainie. 

LOGOWANIE
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do dokumentów i materiałów przeznaczonych dla Rodziców uczniów szkoły Early Stage.
Copyright by Early Stage © 2017
Strona internetowa korzysta z plików cookies w celach funkcjonalnych i statystycznych zgodnie z polityką cookies AKCEPTUJĘ