GO FOR EUROPE


OFICJALNY KLIP PROJEKTU JUŻ GOTOWY - GET ON YOUR WAY!

 

Koniec roku w Early Stage pełen pozytywnych emocji i niespodzianek. Premiera świeżego jak letni podmuch wiatru teledysku - Get On Your Way - wprawiła już nas wszystkich w wakacyjny klimat. Gratulujemy wszystkim uczniom Early Stage mistrzowskiej gry aktorkiej i pięknego wokalu! Dziękujemy również całemu zespołowi zaangażowanemu w tworzenie klipu i utworu za ich pracę i pasję: Agnieszcze Gajewskiej za wpadające w ucho slowa do piosenki, Michałowi Tokajowi za muzykę, której nie można przestać nucić, Katarzynie Malewskiej-Styczeń za inspirujące do podróży ilustracje oraz Adamowi Bochińskiemu i ekipie Final Touch za efekt końcowy-czyli realizcję!

Zapraszamy do przeniesienia się w podróż o Europie raz z naszą piosenką i klipem: Get On Your Way!

 

                           
 

 

 

GO FOR EUROPE - ZOBACZCIE CO SIĘ DZIAŁO!

 

Wiemy, że wszyscy czekają z niecierpliwością na wielką premierę płyty stworzonej przez dzieci Eraly Stage. Już niedługo efekty! A tymczasem zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu podsumowującego tegoroczne działania w ramach projektu GO FOR EUROPE. Działo się!

ENJOY :)

 

               

 

 

 

KLIPY GO FOR EUROPE!

 

Podczas warsztatów realizowanych w ramach projektu Go For Europe poznawaliśmy nasz kontynent w dośc innowacyjny sposób. Celem jednych z warsztatow było stworzenie klipów nawiązujących do Europy. Każda grupa podeszła do tematu na swój własny sposób. Kreatywność naszych uczniów i lektorów, a także świetne umiejętności aktorskie dzieci i młodzieży z Early Stage możemy podziwiać w klipach przez nich stworzonych. Tematów związanych z Europą jest mnóstwo, jak również sposobów na ich poznanie. Możemy się o tym przekonać oglądając poniższe filmiki. Zapraszamy!

 

               

 

               

 

                

 

               

 

 

 

LISTY DO INDII

 

Wieść o projekcie GO FOR EUROPE zawędrowała aż do Indii. Uczniowie jednej z filii Early Stage przesłali swoje pozdrowienia z Polski podopiecznym Domu Dziecka w wiosce Vijayawada. W samodzielnie napisanych listach do swoich rówieśników, poza napisaniem o sobie, dzieci przedstawiły też Polskę i Europę. Nasza wolontariuszka - jedna z lektorek Early Stage - przekazała listy wraz z naszym podręcznikiem i płytą z piosenkami projektowymi małym mieszkańcom odległej Azji. Czekamy z niecierpliwością na relacje i kontynuację tej pięknie rozpoczętej znajmości. Mamy nadzieje, że nasze piosenki sprawią im tyle radości, co uczniom Early Stage! A oto zdjęcia pięknych listów i naszych nowych przyjaciół - każdy z nich otrzymał swoją osobistą korespondencję :)

 

                             

        

        

 

 

 

PENPALS - CZYLI LISTOWI PRZYJACIELE Z ŁOTWY

 

Podczas jednych z warsztatów GO FOR EUROPE nasi uczniowie nawiązali listową znajomość z kolegami i koleżankami z zagranicy. Zajęcia dały początek polsko-łotewskiej przyjaźni w rytmie Early Stage'owych piosenek. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego zdarzenia :)

 

               

 

 

 

KONKURS GO FOR EUROPE GO FOR POLAND DLA GRUP MASTER STAGE

 

Konkurs przygotowany został specjalnie dla naszych najstarszych uczniów z grup Master Stage.

Zadanie nie było łatwe! Należało przygotować filmik prezentujący ciekawe miejsce z własnego otoczenia. Liczył się pomysł, prezentacja w języku angielskim i oczywiście walory estetyczne.

Bezkonkurencyjny okazał się film Kuby! Warto obejrzeć dzieło naszego ucznia i poczekać na nieoczekiwany zwrot akcji.

Laureat konkursu zdobył nagrodę główną: darmowy egzamin FCE.

 

               

 

 

 

DZIAŁANIA PAH NA UKRAINIE W RAMACH PROJEKTU GO FOR EUROPE

 

W ramach partnerstwa Early Stage i Polskiej Akcji Humanitarnej przy projekcie Go For Europe został zrealizowany szereg działań skierowanych do samotnych matek i ich dzieci przebywających na terenie Ukrainy, które z powodu działań wojennych zmuszone były opuścić swoje domy. Współpraca zaowocowała otworzeniem punktu przedszkolnego i świetlicy terapeutycznej w Okręgu Zaporoskim.

 

Opiekunowie w przedszkolu prowadzą specjalistyczne zajęcia dla dzieci, m.in. terapię poprzez opowiadania baśni, pracują także z wykorzystaniem kinetycznego piasku i słonego ciasta, aby  zminimalizować agresję, lęk i chwiejność emocjonalną dzieci oraz pomóc im przezwyciężyć stres w okresie adaptacji.

 

W Berdiańsku na Ukrainie została również otworzona świetlica terapeutyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W świetlicy prowadzone były m.in. zajęcia z języka angielskiego, animacje z piasku kinetycznego, warsztaty Zrób to sam, zajęcia z terapii sztuką metodą HeArt, lekcje wystąpień publicznych oraz klub filmowy. W zajęciach oferowanych przez świetlicę uczestniczyło 259 dzieci.

 

Poza wsparciem dzieci, kompleksową opieką zostali otoczeni również ich rodzice (głównie samotne matki) oraz inne osoby dorosłe, potrzebujące pomocy. PAH, dzięki wsparciu Early Stage otworzył m.in. centrum informacji dla uchodźców wewnętrznych oraz członków lokalnej społeczności, gdzie osoby potrzebujące bezpośredniego wsparcia mogą liczyć na pomoc PAH.

 

Zajęcia w przedszkolu zapewniły dzieciom możliwość dalszego rozwoju w bezpiecznej przestrzeni pod opieką doświadczonych opiekunów, przyczyniły się do niwelowania różnic w ich poziomie wykształcenia oraz integracji z rówieśnikami. Podczas rozmów ewaluacyjnych nauczyciele oraz rodzice wskazywali, że dzieci zaadaptowały się w przedszkolu i aktywnie uczestniczą w prowadzonych tam zajęciach. Projekt okazał się dużym sukcesem, dlatego też działalność przedszkola i świetlicy jest kontynuowana w tym roku.

 

     

     

 

 

 

NAGRANIA PŁYTY PROJEKTOWEJ

 

Jesteśmy już po nagraniach płyty projektowej! Najmłodsi uczniowie Early Stage z całej Polski wzięli udział w kilkudniowych sesjach nagraniowych. W tym roku ponad 800 dzieci, a także nauczyciele i dyrektorzy szkół spotykali się w profesjonalnym studio i pracowali nad utworem, który jest jednocześnie zwieńczeniem projektu: Go For Europe.

 

Jak co roku sesje nagraniowe przyniosły dużo radości wszystkim zaangażowanym. Serdecznie dziękujemy wokalistom i aktorom oraz tym, bez których nasze kolejne muzyczne przedsięwzięcie nie mogłoby być zrealizowane.

 

Już wkrótce efekty pracy, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć na których widać kulisy naszej pracy. Więcej ujęć z nagrań w galerii.

     

     

     

 

 

 

MYSTERY SKYPE

 

Jak zachęcić dzieci do mówienia po angielsku? Mamy na to świetny sposób! U nas sprawdziła się tajemnicza video-konferencja, jaką odbyli uczniowie Early Stage ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii. Dzieci miały za zadanie odgadnąć, z jakiego kraju pochodzą ich rozmówcy. Był to wstęp do nowej, polsko-hiszpańskiej przyjaźni, która będzie kontynuowana poprzez skypowe spotkania. Krótką relację z Mystery Skype można obejrzeć w filmiku poniżej.

 

               

               

 

 

 

 

ŚWIĘTA NA UKRAINIE Z EARLY STAGE

 

Nasza lektorka postanowiła szerzyć dobre praktyki u sąsiadów zza wschodniej granicy. Z jej inicjatywy odbyły się zajęcia GO FOR EUROPE na Ukrainie. Dzięki zaangażowaniu lektorki Early Stage i współpracy z nauczycielką z lokalnej szkoły, dzieci mogły wczuć się w niesamowity klimat naszych projektowych piosenek i wypłynąć na morze kreatywności. Obdarowaliśmy ponad 50 uczniów książkami i płytami projektowymi - to dopiero początek przygody z Early Stage. Entuzjazm i dobra energia podczas zajeć, pokazały, że chęć śpiewania piosenek GO FOR EUROPE jest zaraźliwa! Poniższy filmik z lekcji jest tego dowodem.

 

               

 

 

 

WARSZTATY PROJEKTOWE I PRACE DZIECI 

 

We wszystkich filiach naszej szkoły trwa realizacja projektu. Dzieci uczą się piosenek, słownictwa i poznają zagadnienia związane z naszym kontynentem zarówno podczas lekcji kursowych, jak i dodatkowych warsztatów, które odbywają się we wszystkich filiach. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć, które pokazują jak ciekawie spędzamy czas. 

 

        

        

      

     

 

START PROJEKTU MIĘDZYNARODOWEGO GO FOR EUROPE

 

                  

W ramach tegorocznego projektu międzynarodowego będziemy uczyć się o Europie. Poruszymy wiele kwestii związanych z naszym pięknym kontynentem. Po projektach związanych z bardziej odległymi miejscami, takimi jak Ameryka Południowa czy Indie, wracamy do bliższego nam świata, którego sami jesteśmy częścią. Pokażemy dzieciom ciekawe miejsca na mapie naszego kontynentu, poszukamy łączących europejskie narody wartości, poznamy historię, sztukę i muzykę Europy.  Zapraszamy naszych uczniów do tej wspólnej, niezwykłej podróży.

 

Wzorem ubiegłych lat, przygotowaliśmy dla naszych uczniów wyjątkowe piosenki projektowe. Joanna Zarańska napisała ich teksty, Michał Tokaj - pianista jazzowy, trzykrotny laureat nagrody Fryderyka - skomponował muzykę, a wokalnie wsparli nas po raz kolejny - Aga Zaryan i Sean Palmer.  Bardzo się cieszymy, że w tym roku również w projekt zaangażowała się amerykańska artystka - Marcie Bronstein, która specjalnie dla naszych uczniów przygotowała serię fotoplayów związanych z tematem.  Wiosną tradycyjnie zaprosimy  dzieci do studia nagraniowego, aby zaśpiewały wszystkie piosenki projektowe i wspólnie z naszymi artystami stworzyły unikatowy album. Wręczymy go wszystkim naszym uczniom w czerwcu z okazji finału projektu.  

 

 

 

PARTNERZY PROJEKTU 

 

 

Polska Akcja Humanitarna jest fundacją, która od blisko dwudziestu pięciu lat niesie pomoc osobom poszkodowanym w wyniku konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych. Zapewnia im m.in. schronienie, wodę, żywność i dostęp do edukacji. Od 1992 roku PAH udzielił pomocy w czterdziestu czterech krajach. Obecnie pomaga w Nepalu, Somalii, Sudanie Południowym, Syrii i wschodniej Ukrainie. W Polsce w ramach programu Pajacyk fundacja pomaga także dzieciom potrzebującym wsparcia, dofinansowując posiłki na stołówkach w szkołach i placówkach środowiskowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu PAH działa zgodnie z najwyższymi standardami, dba o udzielanie skutecznej pomocy humanitarnej oraz o transparentność swoich działań.


Polska Akcja Humanitarna niesie pomoc na wschodzie Ukrainy od połowy 2014 roku. Do tej pory pomocą objęła ponad trzydzieści pięć tysięcy osób. W pierwszej fazie działalności przekazała uchodźcom wewnętrznym lekarstwa, paczki żywnościowe i artykuły higieniczne, a także koce i śpiwory. Wyposażyła też kilka ośrodków dla uchodźców w sprzęt kuchenny i zaopatrzyła pięć szpitali i punktów medycznych w najbardziej potrzebne leki i materiały medyczne.

 

PAH współpracuje z lokalnymi ukraińskimi partnerami. Jeden z długofalowych programów zakłada

wsparcie dla stu samotnych matek, które w wyniku działań zbrojnych musiały opuścić miejsce zamieszkania. Projekt polega na comiesięcznym dofinansowaniu budżetu domowego, aby umożliwić matkom zakup żywności, ciepłych ubrań i produktów higienicznych. PAH wspiera również innych szczególnie wrażliwych członków lokalnej społeczności.


Działania adresowane do samotnych matek są prowadzone w Obwodzie Zaporoskim, w którym koncentruje się największa liczba uchodźców wewnętrznych. PAH w ramach projektu kieruje systematyczną pomoc do najbardziej zagrożonego tysiąca osób, które są członkami rodzin niepełnych lub wielodzietnych, z czego minimum trzydzieści procent z nich to członkowie lokalnej społeczności z miast peryferyjnych Obwodu. Latem 2016 roku działania w ramach projektu zostały rozszerzone o trzy obszary: dostęp do informacji, edukacja i podnoszenie kompetencji zawodowych. Otwarto centrum informacji dla uchodźców wewnętrznych oraz członków lokalnej społeczności. Utworzony został punkt przedszkolny dla dzieci uchodźców wewnętrznych oraz świetlica terapeutyczna dla dzieci i młodzieży szkolnej. Pobyt dzieci w przedszkolu i świetlicach umożliwi ich rodzicom podniesienie kompetencji zawodowych i pomoże w znalezieniu pracy. Uchodźcom wewnętrznym będą oferowane również kursy zawodowe, spotkania otwarte i mentoring zawodowy, a także poradnictwo psychologiczne, socjalne i prawne oraz wsparcie towarzyszące. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych. 

 

Z ogromną radością wesprzemy działania Polskiej Akcji Humanitarnej na Ukrainie.

 
LOGOWANIE
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do dokumentów i materiałów przeznaczonych dla Rodziców uczniów szkoły Early Stage.
Copyright by Early Stage © 2017
Strona internetowa korzysta z plików cookies w celach funkcjonalnych i statystycznych zgodnie z polityką cookies AKCEPTUJĘ