Projekt 2014/15 - ANIMALS ROCK


 

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU ANIMALS ROCK

 

 

 

 

FINAŁ PROJEKTU ANIMALS ROCK

 

UCZNIOWIE WARSZAWSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WALCZĄ O CZYSTE TRAWNIKI

 

Wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy zorganizowaliśmy akcję happeningową, której celem było zwrócenie uwagi na problem nieczystości pozostawianych przez właścicieli czworonogów w przestrzeni miejskiej. W przedsięwzięciu wzięło udział ponad dwadzieścia warszawskich podstawówek. Ich uczniowie uczyli się piosenki "PICK UP YOUR DOGS POOP" oraz ozdabiali torebki na psie kupy i przygotowywali plakaty nawołujące do sprzątania po pupilach. Dn. 24.05 o godz. 10.00 dzieci wyszły ze szkół, aby w okolicy powiesić plakaty i rozdać torebki właścicielom psów. Filip Chajzer z Dzień Dobry TVN przygotował materiał dotyczący akcji. Zapraszamy do obejrzenia!

 

 

PŁYTA I PROJEKTY MULTIMEDIALNE

 

Płyta nagrana! Projekty multimedialne uczniów z klas 4 i wyższych są gotowe! Powstały setki filmów. Wybór nie był prosty! Zapraszamy do obejrzenia najlepszych - są naprawdę wyjątkowe. Gratulujemy naszym uczniom oraz ich nauczycielom! Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wytrwałość!

 

 

 

PRZYGOTOWANIA DO NAGRAŃ PŁYTY PROJEKTOWEJ

W większości filii naszej szkoły trwają przygotowania do nagrań w studiu. Przed nami pierwsze przesłuchania. Dzięki nim wyłonimy uczniów, którzy pojadą z nami do profesjonalnego studia, aby wspólnie nagrać płytę projektową. Nauczyciele i metodycy ćwiczą piosenki podczas zajęć i warsztatów. jesteśmy pod wrażeniem umiejętności dzieciaków i mamy pewność, że płyta będzie wyjątkowa.

 

 

 

 

KONKURS DLA UCZNIÓW MASTER STAGE

Dla wszystkich uczniów Master Stage, którzy planują podejście wiosną do egzaminu FCE przygotowaliśmy konkurs związany z tematyką projektu. Termin nadsyłania prac mija 20 lutego. Z niecierpliwością na nie czekamy!

 

 

 

RAZEM UCZYMY SIĘ JAK CHRONIĆ TYGRYSA MALAJSKIEGO

Zagadnienia związane z ochroną tygrysa malajskiego, jako gatunku zagrożonego wyginięciem, to jeden tematów projektu. Przy współpracy z Fundacją WWF Polska staramy się uwrażliwiać dzieci na los zwierząt, które znajdują się w tej trudnej sytuacji. Pokazujemy, na jakie niebezpieczeństwa narażone są tygrysy i w jaki sposób możemy im pomagać. Poniżej filmik z lekcji dotyczącej tego tematu. Reakcje dzieciaków są najlepszym dowodem na to, jak ważne kwestie poruszamy.

 

 

 

 

PRACE PLASTYCZNE UCZNIÓW

W ramach naszego tegorocznego projektu powstało już bardzo wiele ciekawych prac. Dzieci wykazują się twórczym podejściem do wszystkich zadań i pokazują, jak bogatą mają wyobraźnię. Nasze lokale zyskały wiele kolorowych, interesujących dekoracji. Wiemy, że ich autorzy dużo się podczas tej pracy nauczyli. W galerii na stronie głównej przedstawiamy wybór prac naszych małych artystów.

 

 

LISTOPAD 2014 - START PROJEKTU MIĘDZYNARODOWEGO ANIMALS ROCK

 

    

 

Kolejna edycja projektu międzynarodowego Early Stage właśnie się rozpoczyna! W tym roku jego tematem są zwierzęta. Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie mieli okazję do zapoznania się z szerokim spectrum tematów z nimi związanych. Będziemy rozmawiać o naszych pupilach, poznamy zwierzęta z różnych stron świata, przyjrzymy się ich sposobom funkcjonowania i zastanowimy nad rolą, którą spełniają w życiu człowieka. Chcemy również zwrócić uwagę dzieci na to, jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzętami. Powiemy o obowiązkach, które wiążą się z ich posiadaniem i potrzebie opieki nad tymi niechcianymi i skrzywdzonymi.

 

Dzieci z naszej szkoły zaangażują się w rozmaite projekty edukacyjne i artystyczno-językowe związane ze zwierzętami. Jak co roku, najmłodsi wezmą udział w nagraniach piosenek w profesjonalnym studiu.  Będą nas przy tym wspierać znakomici artyści. Muzykę do tekstów Joanny Zarańskiej skomponował pianista jazzowy i trzykrotny laureat nagrody Fryderyka  - Michał Tokaj, a wysoki poziom wokalny zapewni nam udział Agi Zaryan oraz Seana Palmera

 

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy w tym roku dwie fundacje: Viva! Akcja dla zwierząt oraz WWF Polska. Współpraca z tak uznanymi i prestiżowymi partnerami to dla nas nobilitacja i szansa na realny udział w procesie ratowania zwierząt.  Fundacja Viva! Akcja dla zwierząt zajmuje się walką o poprawę losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań - od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami przez szkolenia instytucji państwowych, aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Zachęca też do adopcji czworonogów.

 

Od 2012 fundacja prowadzi schronisko w Korabiewicach. Zostało ono przejęte od osób, które w sposób rażący zaniedbywały zwierzęta tam przebywające. Od tego momentu trwają nieustanne prace nad takim przystosowaniem ośrodka, aby jak najlepiej spełniał on swoje funkcje i stawał się namiastką domu dla zwierzaków.

 

Bardzo chcemy, aby część zebranych przez Early Stage pieniędzy zostało właśnie w ten sposób spożytkowane. Dzięki Państwa hojności będziemy mogli ufundować drewniane domki, w których będą mieszkały zwierzęta. Takie rozwiązanie ? w miejsce tradycyjnych boksów, to szansa dla podopiecznych schroniska na życie w bardzo przyjaznych warunkach i realny udział w procesie ratowania zwierząt.

 

Drugim naszym partnerem jest fundacja WWF. Podczas ponad 50 lat swojego istnienia organizacja ta zainicjowała, przeprowadziła lub pomogła w realizacji kilkunastu tysięcy przedsięwzięć na rzecz ochrony przyrody w na całym świecie. Główne obszary działania WWF skupiają się wokół ratowania wymierających gatunków, ochrony klimatu, ocalania lasów, ochrony przed zanieczyszczeniami oceanów, mórz i rzek oraz realnego wpływania na politykę środowiskową państw.

 

W bieżącym roku WWF Polska prowadzi projekt międzynarodowy, którego celem jest ratowanie tygrysa, jako jednego z najważniejszych gatunków zwierząt zagrożonego wyginięciem. Tygrys - wielki kot, symbol siły i niezależności. Jest bezbronny wobec okrucieństwa i chciwości ludzi. Z powodu kłusownictwa każdego tygodnia giną aż 2 dziko żyjące tygrysy. Jeśli nic się nie zmieni - według prognoz naukowych - do 2022 roku ostatni przedstawiciel tego charyzmatycznego gatunku prawdopodobnie zginie. Wspierając projekt możemy wpłynąć na zatrzymanie tego procesu. 

LOGOWANIE
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do dokumentów i materiałów przeznaczonych dla Rodziców uczniów szkoły Early Stage.
Copyright by Early Stage © 2017
Strona internetowa korzysta z plików cookies w celach funkcjonalnych i statystycznych zgodnie z polityką cookies AKCEPTUJĘ