Projekt 2013/14 - WATER POWER


ZAKOŃCZENIE PROJEKTU  

 

Realizacja naszego projektu dobiegła końca. W tym roku z radością przekazaliśmy sumę 72 000 zł Polskiej Akcji Humanitarnej z przeznaczeniem na budowę kolejnej studni w Sudanie Południowym. Wszystkim, którzy wspomogli nasz projekt serdecznie dziękujemy! 

 

 

FILM PODSUMOWUJĄCY REALIZACJĘ PROJEKTU

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentalnego, podsumowującego tegoroczny projekt międzynarodowy. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w tegoroczną inicjatywę naszym uczniom, rodzicom oraz kadrze!

 

 

 

 

 

TELEDYSK LEKTORSKI WATER EXPERT

 

Specjalnie dla uczniów Early Stage, dyrektorzy filii oraz nauczyciele przygotowali teledysk do piosenki WATER EXPERT

 

 

 

 

 

Film NO LIFE WITHOUT WATER

 

Dzieci ze szkoły w Bor w Sudanie Południowym, dzieciaki z Center for Maine Contemporary Art oraz uczniowie Early Stage mieli okazję współtworzyć fotoplaye, których motywem przewodnim było hasło NO LIFE WITHOUT WATER. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, który podsumowuje inicjatywę. Film, podobnie jak fotoplaye, został przygotowany przez Marcie Jan Bronstein - amerykańską artystkę, współpracującą z Early Stage.

 

 

 

 

 

PŁYTA PROJEKTOWA

 

Płyta WATER POWER, powstająca w ramach naszego międzynarodowego projektu jest już gotowa! Bardzo dziękujemy dzieciakom za to, że dały z siebie naprawdę wszystko i śpiewały fantastycznie. Dziękujemy również lektorom i rodzicom za śpiewanie z naszymi uczniami i wspieranie młodych artystów! A oto kilka zdjęć z nagrań:

 

 
 
 
 

 SYTUACJA W SUDANIE POŁUDNIOWYM

 

W grudniu miał miejsce atak rebeliantów, będących zwolennikami byłego Wice-prezydenta Sudanu Południowego Rieka Machara, na miasto Bor. Konflikt ma podłoże etniczne. W związku z trwającym w Sudanie Południowym zamachem stanu zginęły tysiące cywilów. Polscy pracownicy PAH zostali stamtąd ewakuowani jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Obecnie, konflikt pomiędzy siłami rządowymi a rebeliantami rozprzestrzenił się na cały kraj. Pracownicy PAH, którzy powrócili do Sudanu Południowego przeciwdziałają ryzyku wybuchu cholery w obozie dla osób wewnętrznie przesiedlonych w Bor. Około 9000 osób znajduje się w dramatycznej sytuacji, bez dostępu do źródeł wody pitnej i żywności. Najważniejszym zadaniem Zespołu Szybkiego Reagowania PAH będzie zbudowanie w obozie latryn, aby przeciwdziałać wybuchowi epidemii cholery, a także zapewnienie wody pitnej oraz dystrybucja żywności we współpracy z innymi organizacjami.

 

Dostarczone nam przez PAH materiały filmowe i fotograficzne, pokazujące realia życia tamtejszej społeczności oraz aktualna, dramatyczna sytuacja tego kraju bardzo nas przejmują. Mamy nadzieję, że kryzys humanitarny zostanie wkrótce zażegnany, a sytuacja polityczna ustabilizuje się, co pozwoli Polskiej Akcji Humanitarnej na wznowienie swojej działalności w warunkach pokojowych oraz, że dzięki projektowi Water Power, uda nam się sfinansować budowę kolejnej studni i w ten sposób wpłynąć na poprawę warunków życia mieszkańców kolejnej południowo-sudańskiej wioski. Early Stage będzie również wspierać kampanię wodną PAH podczas obchodów Światowego Dnia Wody 22 marca. Przekażemy organizacji reportaż poświęcony projektowi "Water Power" i naszej współpracy; mamy nadzieję, że materiał zostanie wyemitowany przez media, tak aby mogła go zobaczyć szersza grupa odbiorców.

 

 
 
PRACE NASZYCH UCZNIÓW
 
Serdecznie zapraszamy do oglądania galerii zdjęć powstających w naszych ośrodkach w ramach projektu Water Power. W galerii znajdują się fotografie dzieci uczestniczących w zajęciach, ich prac i specjalnych dekoracji sal. Jak zwykle wyobraźnia uczniów nas zaskoczyła! Jesteśmy  bardzo dumni z efektów! Przedstawiamy kilka zdjęć z ośrodków Early Stage i dekoracji projektowych:
 
 
 
 
WSPÓLPRACA Z PAH
 
Dzięki naszej współpracy z ekipą Polskiej Akcją Humanitarnej w Sudanie Południowym, otrzymaliśmy wspaniały materiał dokumentalny, związany z problematyką dostępu do wody oraz infrastruktury sanitarnej w miejscowości Bor- stolicy stanu Jonglei. Współpracująca z nami wolontariuszka PAH nakręciła również krótkie filmiki, dokumentujące życie uczniów lokalnej szkoły. Południowo-sudańscy uczniowie z wielkim entuzjazmem zaangażowali się w nasz projekt, wykonując fotoplaye i śpiewając projektowe piosenki do podkładów nagranych przez Agę Zaryan i Seana Palmera.
 
Uczniowie w Sudanie  przygotowali swoje wersje fotoplayów.
 
 
 
WARSZTATY DLA UCZNIÓW MASTER STAGE
 
Trwają warsztaty Master Plan - Water for Sudan, w trakcie których uczestnicy - uczniowie Master Stage będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o Sudanie, o którym opowie Sudańczyk Abubakr Almaki, a także przygotować się do rozegrania gry fabularnej, której miejscem akcji będzie Sudan.
 
 
 
 
ROZPOCZYNAMY PRZYGOTOWANIA DO NAGRAŃ PŁYTY PROJEKTOWEJ
 

W najbliższym czasie w Warszawie rozpoczną się przesłuchania, a następnie nagrania w profesjonalnym studio. Uczniowie i lektorzy Early Stage zaśpiewają piosenki projektowe, które następnie zostaną wydane w formie płyty. To niezwykły czas dla naszej szkoły - pełen emocji i radości! Nie możemy się doczekać tegorocznych nagrań :) 

 

 

               Zdjęcia z zeszłorocznych nagrań towarzyszących powstawaniu płyty do projektu "The Magic Book of South America"

 

 

 

PROJEKT WATER POWER REALIZOWANY JEST W TRZECH KRAJACH: SUDANIE POŁUDNIOWYM, POLSCE I USA

 

Już od początku roku szkolnego nasi uczniowie angażują się w rozmaite inicjatywy, warsztaty oraz spotkania językowo-artystyczne. Nasza tegoroczna współpraca ze znakomitą amerykańską artystką Marcie Bronstein zaowocowała stworzeniem zestawu stron Fotoplay o tematyce wodnej, ze wspaniałymi pracami plastycznymi naszych uczniów. W projekcie wzięli również udział uczniowie ze szkoły w Bor w Sudanie Południowym oraz dzieci z centrum artystycznego ArtLab w Maine, USA. Paczka z ciekawymi pracami dzieci z Early Stage została osobiście wysłana do USA przez naszą dyrektorkę Tonię Bochińską. Wszystkim dzieciom i nauczycielom zaangażowanym w realizację projektu Fotoplay serdecznie dziękujemy!

 

Obecnie Marcie oraz zespół związany z centrum artystycznym w USA w Maine tworzą film, w którym zostaną zawarte fotoplaye wszystkich uczestników projektu, jak również video oraz zdjęcia dokumentujące artystyczne dokonania uczniów z Polski, Ameryki oraz Południowego Sudanu. Dodatkowo, wspólnie z dziećmi z Early Stage, nagraliśmy w studio piosenkę, która posłuży za ścieżkę dźwiękową do filmu artystki. Na stronie Marcie In this playground, można obejrzeć postępy związane z tym oryginalnym, opartym na współpracy międzykulturowej projektem.

            

Fotoplaye towarzyszące projektowi, przygotowane przez Marcie             Fotografia ze strony In this playground - paczka z pracami dzieci        Bronstein, jeszcze nim zostały uzupełnione przez dzieci.                                          dotarła doMarcie Bronstein.

 

 

 

 

WRZESIEŃ 2014 - RUSZA KOLEJNY MIĘDZYNARODOWY PROJEKT - WATER POWER

 

 

 

Z wielką radością ogłaszamy kolejną edycję projektu międzynarodowego Early Stage. Tematem projektu Water Power jest woda, jej ochrona, a także związane z nią atrakcje. W tym roku chcielibyśmy zainspirować naszych uczniów do zastanowienia się nad tym, jak ważną rolę pełni w ich życiu woda, a także do poszerzenia swojej wiedzy na temat sposobów jej oszczędzania oraz konsekwencji jakie jej zanieczyszczenie może mieć dla naszej planety.

 

Woda jest nam niezbędna do życia, ale stanowi też źródło wspaniałej zabawy, dlatego też dzieci z naszej szkoły zaangażują się w rozmaite projekty edukacyjne i artystyczno-językowe związane z tematyką wodną, poznają rozmaite sporty wodne oraz cykl krążenia wody w środowisku. Zgromadzą wiele informacji na temat jezior, rzek i oceanów, wodnych podróży, zwierząt zamieszkujących podwodny świat oraz poznają sposoby w jakie możemy o wodę dbać i ją oszczędzać.

 

Jak co roku najmłodsi wezmą udział w nagraniach piosenek projektowych w profesjonalnym studiu nagraniowym. Przy nagraniach będą nam pomagać znakomici artyści. Muzykę do tekstów Joanny Zarańskiej skomponował specjalnie dla nas pianista jazzowy i trzykrotny laureat nagrody Fryderyka Michał Tokaj, a udział wokalny w projekcie wezmą Aga Zaryan oraz Sean Palmer.

 

Do współpracy przy projekcie Water Power zaprosiliśmy Polską Akcję Humanitarną. Dzięki Programowi Wodno-Sanitarnemu organizacja zapewniła dostęp do wody dla ponad 500 tysięcy osób, a dla półtora miliona dostęp do należytych warunków sanitarnych w Afganistanie, Sudanie, Autonomii Palestyńskiej, Libanie, Iraku, Czeczenii i na Sri Lance. Z pomocą PAH nakręcimy krótki reportaż filmowy, opowiadający o życiu dzieci w Sudanie Południowym, gdzie organizacja wybudowała do tej pory 106 studni. W ramach projektu wydamy płytę dvd z piosenkami wykonanymi przez naszych uczniów oraz filmem dokumentalnym. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę kolejnej studni w Sudanie Południowym. Realizacja międzynarodowego projektu z tak uznaną i prestiżową instytucją dobroczynną jest dla nas niezwykle nobilitująca i wierzymy, że wspólnie uda nam się poprawić warunki życia wielu dzieci i rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji.

 

W projekcie weźmie również udział znakomita amerykańska artystka Marcie Bronstein, która przygotuje dla dzieci z naszej szkoły specjalny zestaw stron Fotoplay z ciekawymi zadaniami plastycznymi na temat wody. Na podstawie prac naszych uczniów oraz dzieci z centrum artystycznego ArtLab w Maine, Marcie i jej zespół stworzą krótki film, na którym znajdą się również wypowiedzi dzieci, inspirowane tematyką projektu Water Power.

 

 

 

LOGOWANIE
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do dokumentów i materiałów przeznaczonych dla Rodziców uczniów szkoły Early Stage.
Copyright by Early Stage © 2017
Strona internetowa korzysta z plików cookies w celach funkcjonalnych i statystycznych zgodnie z polityką cookies AKCEPTUJĘ