Projekt 2012 - THE MAGIC BOOK OF SOUTH AMERICA


styczeń 2013

Nasz kolejny projekt międzynarodowy THE MAGIC BOOK OF SOUTH AMERICA dobiegł końca. 

Płyta została nagrana (poniżej prezentujemy jej okładkę). Jest ona zwieńczeniem pracy naszych uczniów oraz indiańskich dzieci z boliwijskiej wioski Morado K'asa. Na płycie usłyszymy również Agę Zaryan, Seana Palmera oraz lektorów Early Stage. Teksty piosenek napisała jak co roku Joanna Zarańska, a muzykę - Michał Tokaj.

Film na temat projektu przygotowany przez naszych partnerów w Boliwii:

 

 

 

październik 2012

 

 

Z wielką dumą i przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie kolejnej edycji projektu międzynarodowego Early Stage. W tym roku nasza szkoła zaangażuje się w pomoc dzieciom indiańskim z ubogich regionów wiejskich w Boliwii, a nasi uczniowie odbędą magiczną podróż po kontynencie południowoamerykańskim. Do współpracy przy projekcie ?The Magic Book of South America? zaprosiliśmy organizacje Biblioworks i Condortrekkers z miasta Sucre w Boliwii oraz polską fundację Papaya, z siedzibą w Krakowie.

 

W tym roku ponownie zaprosimy uczniów naszej szkoły do studia nagraniowego, gdzie odbędą wspaniałą muzyczną podróż po Ameryce Południowej i zaśpiewają piosenki skomponowane przez Michała Tokaja i napisane przez Joannę Zarańską. Tematem utworów będą najbardziej znane i podziwiane zabytki i symbole kultury latynoamerykańskiej oraz cuda tamtejszej przyrody (Machu Picchu, pływające wyspy na jeziorze Titicaca, tango, rzeka Amazonka). Udział w projekcie wezmą jak zwykle doskonali profesjonalni muzycy: Aga Zaryan i Sean Palmer.

Jednym z głównych celów tegorocznego przedsięwzięcia jest wymiana międzykulturowa między dziećmi z Polski i Boliwii. Najmłodsi będą interpretować tradycyjne baśnie wybrane przez kolegów po drugiej stronie oceanu. Oprócz tego, z pomocą naszych organizacji partnerskich zostanie nakręcony film dokumentalny, opowiadający o codziennym życiu i kulturze dzieci z plemienia Quechua w Boliwii.

W ramach projektu zostanie opublikowana książeczka i wydana płyta dvd z piosenkami, przedstawieniami dzieci z Polski i Boliwii oraz filmem dokumentalnym. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę bibliotek dla dzieci i wyposażenie szkół w najbiedniejszych miejscowościach w regionie miasta Sucre.

 

 

 

 

Teledysk do piosenki "The Carnival in Rio" 

 

LOGOWANIE
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do dokumentów i materiałów przeznaczonych dla Rodziców uczniów szkoły Early Stage.
Copyright by Early Stage © 2017
Strona internetowa korzysta z plików cookies w celach funkcjonalnych i statystycznych zgodnie z polityką cookies AKCEPTUJĘ