Michał Tokaj w Early Stage


Moja współpraca z Early Stage trwa już przeszło 16 lat. Joanna Zarańska zaproponowała mi napisanie kilku piosenek dla dzieci do nauki angielskiego. Tak powstały ilustracje muzyczne między innymi do serii podręczników Hocus Pocus czy Big Book. 

 

Spodobała mi się idea uczenia języka angielskiego poprzez śpiewanie piosenek, rymowanki, wyliczanki. Dzieciom łatwiej jest zapamiętywać słowa i zwroty, kiedy towarzyszy im rytm i melodia. Rozwijają swój słuch muzyczny i poczucie rytmu. Poza tym muzyka wpływa na wyobraźnię pomagając bardziej emocjonalnie zaangażować się w naukę, jest również okazją do zabawy i tańca. 
 
Starałem się stworzyć różnorodne stylistycznie aranżacje, aby przybliżyć dzieciom gatunki muzyczne ze wszystkich kontynentów, różnych epok, muzyki klasycznej, rozrywkowej, jazzu i folku. Podczas muzycznej podróży dzieci odwiedzą amazońską dżunglę, australijskie stepy, dziki zachód, dolinę Gangesu, pokołyszą się w rytmie reggae lub zatańczą na dworze angielskiego króla.
 
Na co dzień jestem muzykiem jazzowym, współpracuję z wieloma artystami w`Polsce i za granicą, nagrywam płyty i koncertuję. Jestem również pedagogiem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu. 
 
Współpraca z Early Stage to miła odskocznia i fajny sposób na realizację moich muzycznych pomysłów.
 
 
Michał Tokaj
 
 
Michał podczas nagrań piosenek projektowych w studiu
 
 
Michał Tokaj z Joanną Zarańską
 
LOGOWANIE
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do dokumentów i materiałów przeznaczonych dla Rodziców uczniów szkoły Early Stage.
Copyright by Early Stage © 2017
Strona internetowa korzysta z plików cookies w celach funkcjonalnych i statystycznych zgodnie z polityką cookies AKCEPTUJĘ