Joanna Zarańska - założycielka szkoły Early Stage


Zapraszamy do obejrzenia filmu o Joannie Zarańskiej "MOJA DROGA DO SZKOŁY"

 

 

 

 

 

Kiedy w 1993 roku zakładałam szkołę, nigdy nie pomyślałam, że po 20 latach, Early Stage zadomowi się w tylu miejscach. Okazuje się, że duch Early Stage jest bliski ambitnym i twórczym nauczycielom i wielu z nich, po kilku latach pracy naszymi metodami, decyduje się założyć własną filię. Dzięki temu szkoła, choć coraz większa, zachowuje rodzinny charakter. Jesteśmy w ciągłym kontakcie, nawzajem się wspierając i inspirując.

Pomysł założenia szkoły języka angielskiego zrodził się w latach osiemdziesiątych, podczas mojego pobytu w Wielkiej Brytanii, gdzie miałam okazję przyglądać się angielskiemu systemowi edukacji i obserwować pracę wybitnej nauczycielki mojej starszej córki. Przekonałam się wówczas, że warunkiem sukcesu w nauczaniu jest, oprócz dobrego przygotowania zawodowego, osobowość nauczyciela. Dlatego tworząc zespół Early Stage zawsze poszukuję osób z wieloma umiejętnościami, dużym poczuciem humoru, ciekawymi pasjami, słowem takich, które potrafią zaimponować swoim uczniom.

W mojej kilkudziesięcioletniej karierze nauczyciela udało mi się uniknąć znudzenia oraz wypalenia zawodowego. Dzieci zawsze potrafiły mnie inspirować i nadawać coraz to nowsze kierunki w pracy. To dzięki nim postanowiłam spróbować sił jako autorka podręczników, piosenek czy sztuk teatralnych. W ciągu 15 lat udało mi się wydać dwa kursy do nauki języka angielskiego dla dzieci, dwa podręczniki do gramatyki, kilka słowników dla dzieci i wiele innych publikacji przeznaczonych do wewnętrznego użytku naszej szkoły.

Z prawdziwą radością, przez kilka lat, współpracowałam w szkole z dwiema córkami, z których jedna została potem wokalistką jazzową (mimo to nadal wspiera nasze muzyczne projekty), a druga - Tonia Bochińska - zaraziła się pasją nauczania i po wielu latach praktyki kieruje naszą szkołą. Jestem przekonana, że jej doświadczenie, połączone z młodzieńczą energią to wielki skarb dla Early Stage. Po 20 latach działania szkoły, mój wspaniały zespół pozwala mi na chwilę wytchnienia. Mogę teraz, w moich ukonanych górach, coraz więcej czasu spędzać na tworzeniu i rozmyślaniu o tym, w jakim kierunku powinniśmy dalej zmierzać.

Chcę, aby nasi uczniowie w Early Stage nie tylko uczyli się języka, ale też, dzięki językowi, poznawali świat i przygotowywali się do aktywnego działania w różnych jego sferach.

 

Z córkami Agnieszką (znaną może Państwu pod pseudnimem Aga Zaryan) i Tonią podczas pracy nad naszymi szkolnymi projektami.

 

Z córkami dużo mnie łączy.

Moje pasje to góry i narty.

 

Długie spacery z moim dwoma psami - znajdami sprawiają mi wielką radość.

Biorę udział w zawodach narciarskich na starym sprzęcie.
Udaje mi się zająć 5 miejsce!

Chwila wytchnienia na portugalskiej plaży - z mężem Tomkiem.

           

LOGOWANIE
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do dokumentów i materiałów przeznaczonych dla Rodziców uczniów szkoły Early Stage.
Copyright by Early Stage © 2017
Strona internetowa korzysta z plików cookies w celach funkcjonalnych i statystycznych zgodnie z polityką cookies AKCEPTUJĘ