Kursy dla nastolatków


 

 

MASTER STAGE to propozycja dla nastolatków, uczących się w gimnazjum i liceum. Większość naszych uczniów, to młodzi ludzie, którzy mają za sobą lata intensywnej nauki w Early Stage. Dzięki temu wszystkie  grupy reprezentują wysoki i wyrównany poziom. Dołączamy do nich jedynie tych, którzy mogą pochwalić się równie dobrą znajomością języka.

 

CZAS TRWANIA KURSU

Rok szkolny w Early Stage trwa od 15 września do końca czerwca. Kurs obejmuje 72 spotkania 90-minutowowe - zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Dni wolne od nauki pokrywają się z rozkładem roku szkolnego w szkołach państwowych.

 

LICZEBNOŚĆ GRUP

W grupie jest od 8 do 12 osób. Metoda pracy z taką liczbą uczniów sprawdza się w naszej szkole od wielu lat. Pozwala ona na szereg aktywności, które w takich warunkach  są najefektywniejsze.

Ponadto, taka liczba uczniów rozpoczynających kurs na danym poziomie, zapewnia kontynuację nauki w tym samym składzie przez następne lata. Jeśli zdarzy się, że z grupy ktoś odejdzie, nie jesteśmy zmuszeni do dołączania do niej nowej osoby. Dzięki temu możemy zachować wyrównany poziom.

 

MATERIAŁY NAUCZANIA

Uczniowie korzystają z materiałów renomowanych wydawnictw brytyjskich. Podręczniki na każdy poziom nauki są dobierane z najwyższą starannością. Wymagania egzaminów wewnętrznych i zewnętrznych (egzamin gimnazjalny, matura, PET, FCE, CAE) to podstawa autorskich założeń programowych, realizowanych w trakcie roku szkolnego. 

 

METODY NAUCZANIA

Strategia nauczania w Early Stage to połączenie wielu nowoczesnych metod i technik z tradycyjnym podejściem do nauki. Doświadczenie pokazuję, że umiejętne połączenie tych dwóch sposobów działania daje najlepsze efekty.

 

OSIĄGAMY ŚWIETNE REZULTATY M.IN. DLATEGO, ŻE NA NASZYCH LEKCJACH:

  • język angielski jest jedynym narzędziem komunikacji;
  • stosujemy metodę TPR  (Total Physical Response), polegającą na reagowaniu ciałem aktywizującą proces rozumienia i przyswajania nowego materiału;
  • wprowadzamy sesje dyskusyjne (debate clubs);
  • korzystamy z techniki odgrywania ról.

 

PONADTO ORGANIZUJEMY wewnętrzne konkursy fotograficzne, plastyczno-językowe i inne.

 

Zdajemy sobie sprawę, że uczniowie w tej grupie wiekowej są mocno obciążeni obowiązkami szkolnymi. Jednak w MASTER STAGE oprócz maksymalnego wykorzystania czasu na naszych zajęciach stawiamy także na systematyczną pracę w domu. Ta zasada przynosi znakomite rezultaty.

 

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Early Stage uważa udaną współpracę z rodzicami za jeden ze swoich priorytetów. Dlatego też dwa razy do roku przekazujemy raporty z wynikami dziecka i informacją o zaangażowaniu w naukę. Po każdym semestrze rodzice otrzymują opisową ocenę postępów ucznia. Zapewniamy możliwość  stałego kontaktu telefonicznego i mailowego z lektorem oraz dyrektorem filii. 

 

OCENA POSTĘPÓW: KARTKÓWKI, TESTY, EGZAMINY

Ocena postępów w nauce jest elementem niezwykle istotnym w procesie edukacyjnym. Dlatego też na bieżąco sprawdzamy wiedzę uczniów poprzez kartkówki i testy. Ponadto przeprowadzamy w ciągu roku szkolnego dwa egzaminy wewnętrzne - semestralny i roczny. Obydwa odbywają w  formie ustnej i pisemnej. Pozytywny wynik sprawdzianu rocznego jest warunkiem, pozwalającym przejść uczniowi na kolejny poziom kursu.

 

EGZAMINY ZEWNĘTRZNE CAMBRIDGE

W ramach naszych kursów przygotowujemy uczniów do prestiżowych egzaminów Cambridge. Na początku gimnazjum zdają oni z powodzeniem egzamin PET (poziom B1), którego wymagania pokrywają się kryteriami rozszerzonego egzaminu gimnazjalnego z j. angielskiego. Po zakończeniu gimnazjum lub 1 klasy liceum nasi uczniowie podchodzą do egzaminu FCE (poziom B2), który odpowiada rozszerzonej maturze. Kolejny etap to, niezwykle ceniony na rynku pracy, certyfikat CAE (poziom C1) - uzyskują go zazwyczaj młodzi ludzie, kończący szkołę średnią. Wielu absolwentów Early Stage zdaje egzamin CPE, który uprawnia do nauczania języka angielskiego.

Szczegółowe informacje na temat egzaminów CAMBRIDGE znajdują się na stronie cambridgeenglish.org.

 

 

Rośnij z nami: od PRZEDSZKOLAKA do MATURZYSTY!

 

 

LOGOWANIE
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do dokumentów i materiałów przeznaczonych dla Rodziców uczniów szkoły Early Stage.
Copyright by Early Stage © 2017
Strona internetowa korzysta z plików cookies w celach funkcjonalnych i statystycznych zgodnie z polityką cookies AKCEPTUJĘ