Teatr i film


Teatr i film to środki wyrazu, które można wspaniale wykorzystać w nauce języka. Już najmłodsi uczniowie Early Stage biorą udział w przedstawieniach, które zostały napisane tak, by zawierały słownictwo i struktury językowe potrzebne najmłodszym dzieciom.

 

Sztuki Early Stage przybierają postać mini musicali. Mali aktorzy wspólnie śpiewają piosenki, uczą się choreografii i ruchu scenicznego, wcielają się w różne postaci i przeżywają swoje pierwsze występy razem z rodzicami. Praca nad przedstawieniem to okazja do integracji z grupą, nauki wspólnego działania, konsekwencji w realizacji zamierzeń. Ten aspekt nauki traktujemy równie poważnie jak wszystko, co dzieje się na co dzień w trakcie lekcji. Dodatkowym atutem szkolnego teatru jest zawsze obecna w nim muzyka, będąca dziełem znanego kompozytora jazzowego - Michała Tokaja.

Uczniowie Early Stage już od pierwszych lekcji obcują z doskonałymi utworami, które wyrabiają w dzieciach wrażliwość i muzykalność.

 

Dzieci uczą się śpiewu od znanej wokalistki jazzowej - Agi Zaryan oraz brytyjskiego wokalisty i aktora - Seana Palmera, którzy specjalnie dla uczniów Early Stage tworzą wzorcowe nagrania piosenek.

 

Równie ciekawą  i często wykorzystywaną formą pracy w Early Stage jest film. Tworzymy z uczniami różne jego formy, począwszy od zabawnych ujęć, poprzez teledyski, wywiady, krótkie filmy i nagrania z koncertów oraz przedstawień. Filmowanie towarzyszy realizacji projektów międzynarodowych i letnich kursów językowych.

 

W Early Stage filmują uczniowie, ale ze szkołą współpracują również profesjonalni filmowcy, wśród nich znany i ceniony polski reżyser ze szkoły Andrzeja Wajdy - Grzegorz Zariczny, laureat festiwalu filmowego w Gdyni.

 

Przedstawienie naszych sześciolatków pt. "Frogs Don't Like Green"

 

 
Projekt multimedialny 4 klasy, powstały przy realizacji międzynarodowego projektu INDIA EXPRESS:
 
 
Videoclip nagrany przez metodyków Early Stage w ramach projektu INDIA EXPRESS:
 

 

LOGOWANIE
Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do dokumentów i materiałów przeznaczonych dla Rodziców uczniów szkoły Early Stage.
Copyright by Early Stage © 2017
Strona internetowa korzysta z plików cookies w celach funkcjonalnych i statystycznych zgodnie z polityką cookies AKCEPTUJĘ